Uluslararası Nadir Hastalıklar Araştırmaları Paydaş İhtiyacı

Home - Duyuru - Uluslararası Nadir Hastalıklar Araştırmaları Paydaş İhtiyacı

Kategoriler

Son Haberler

Uluslararası Nadir Hastalıklar Araştırmaları Paydaş İhtiyacı

  • Tarih: 17 Tem 2019

Uluslararası Nadir Hastalıklar Araştırmaları Paydaş İhtiyacına Yönelik Online Kursların Belirlenmesi Anketine Katılır mısınız?

Kurumumuzun da ortakları arasında yer aldığı Ufuk2020 Nadir Hastalıklarda Avrupa Ortak Programı ( EJP – RD ) nadir hastalıklar araştırmalarını destekleyen çok yönlü bir programdır. EJP-RD destekleri arasında, nadir hastalıklarda uluslararası bilimsel araştırmaların finanse edilmesi; network oluşturma desteği ile nadir hastalıklar alanında faaliyet gösteren tüm paydaşlara yönelik eğitimlerin düzenlenmesi yer almaktadır.

Nadir hastalıklar araştırmaları online kurslarının bu alandaki tüm paydaşların ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitlilikte ve içerikte oluşturulması amacıyla, kurs başlıklarının belirleneceği bir anket hazırlanmıştır.

EJP-RD Programı kapsamında gerçekleştirilecek nadir hastalıklar araştırmaları online eğitimlerinin ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayacak konularda geliştirilmesi için söz konusu ankete katılım sağlamanız önem arz etmektedir.

Anket İngilizce olup; ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Ankete Kimler Katılabilir?

Tüm nadir hastalıklar araştırmaları paydaşları ankete katılım sağlayabilir.

Bilim insanı
Klinisyen
Tıp Fakültesi Öğrencisi
Doktora öğrencisi
Klinik denemeler sorumlusu
Hasta organizasyonları temsilcileri
Hasta hakları savunucuları
Diğer ( Nadir Hastalıklar Araştırmalarıyla İlgilenen yukarıdaki kriterlere uymayan herkes)
Önemli Not:

EJP-RD programı ve anketle ilgili tüm sorular için TÜBİTAK Uluslararası İşbirlikleri Daire Başkanlığı, İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EJP-RD Programı Türkiye Koordinatörü Dr. Jale Şahin’e EJPRD@tubitak.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin