U2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi-Eşleştirme Programı

Home - Duyuru - U2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi-Eşleştirme Programı

U2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi-Eşleştirme Programı

  • Tarih: 07 Ağu 2018

Değerli Araştırmacılarımız,

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı Ufuk2020 ana bileşenlerine ek olarak Türkiye’nin de önemli bir parçası olduğu Avrupa Araştırma Alanı bölgelerinin araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitelerini artırmaya yönelik çalışmalarını desteklemektedir. Bu minvalde, AB Üye ülkeleri ile Türkiye gibi Asosiye ülkelerde bulunan araştırma merkezleri arasında Ar-Ge kapasite ve proje geliştirme yeteneği farklılıklarını azaltmayı ve merkezler arası aktif işbirliği ağları oluşturulması amaçlanmaktadır.

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı kapsamında yer alan  Eşleştirme (Twinning) Programı, araştırma merkezleri arasında işbirlikleri oluşturulması ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımını desteklemektedir.

Eşleştirme (Twinning)  Programı 2018 yılı çağrısı 15 Kasım 2018 tarihinde kapanacak olup, bu çağrıya yönelik ingilizce bilgi notu hazırlanmıştır.

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi Alanı Eşleştirme (Twinning) Programı ingilizce bilgi notuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.  

Bu programa başvuru yapmak istemeniz halinde, program özelindeki sorularınızı ncpwidening@tubitak.gov.tr  adresi aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.