TÜBİTAK ile British Council İkili İşbirliği Çağrısı

Home - Duyuru - TÜBİTAK ile British Council İkili İşbirliği Çağrısı

Kategoriler

Son Haberler

TÜBİTAK ile British Council İkili İşbirliği Çağrısı

  • Tarih: 04 Tem 2019

“Kâtip Çelebi-Newton Fonu” çerçevesinde 2014 yılından itibaren yürütülen 2551 TÜBİTAK ve British Council İkili İşbirliği Programı kapsamında Türkiye ile Birleşik Krallık (İngiltere, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda)’taki araştırmacılar tarafından yürütülecek ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye’deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Birleşik Krallık’taki araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

İşbirliği araştırma alanları:

Bilgi ve İletişim Teknolojileri
Makine İmalat
Robotik ve Mekatronik Sistem Teknolojileri
Fabrika Otomasyon Sistemleri
Eklemeli (Additive) İmalat
Makina Tasarımı ve İmalatı
Akışkan Gücü, Dinamiği ve Akışkan Makineleri
Geleneksel İmalat Teknolojileri
Döküm Teknolojileri
Enerji
Otomotiv
Sağlık
Tarım ve Gıda
Diğer
Madencilik
İleri Malzeme Teknolojileri
Kimya
Son Başvuru Tarihi: 09 Ağustos 2019 17:30

Türkiye’deki proje ortaklarının 2551 kodlu programa http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ internet adresinden elektronik olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Birleşik Krallık’taki proje ortakları https://www.britishcouncil.org.tr/en/programmes/education/newton-katip-c… adresinden başvurularını gerçekleştirebilecektir.

Bütçe üst limitleri Türkiye’den başvuran araştırmacılar için 720.000 TL, Birleşik Krallık’tan başvuran araştırmacılar için £150.000 olarak belirlenmiştir. Çağrı kapsamında 7 proje desteklenecektir.

Çağrı ile ilgili sorularınızı uidb@tubitak.gov.tr ve UK-InstitutionalLinks@britishcouncil.org e-posta adreslerine iletebilirsiniz.

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin