TÜBİTAK – Fas İkili İşbirliği Çağrısı Açılacak

Home - Duyuru - TÜBİTAK – Fas İkili İşbirliği Çağrısı Açılacak

TÜBİTAK – Fas İkili İşbirliği Çağrısı Açılacak

  • Tarih: 12 Ara 2018

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Fas Ulusal Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (CNRST) arasında mevcut 5 Kasım 2013 tarihli İşbirliği Protokolü çerçevesinde ortak araştırma projelerinin desteklenmesi planlanmaktadır.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiyeli bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Faslı araştırma kuruluşlarında çalışan araştırmacı(lar) ile “proje ortağı” olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Söz konusu ortak projelerin aşağıdaki öncelikli tematik alanlarda desteklenmesi öngörülmektedir:

  • Temel ve Uygulamalı Bilimler
  • Mühendislik
  • Sosyal Bilimler
  • Yenilenebilir ve Sürdürülebilir Enerji

Başvuru Tarihleri: 17 Aralık 2018 – 15 Şubat 2019

Başarılı bulunan projelerde yer alan Türkiyeli araştırma ekibi için TÜBİTAK tarafından maksimum 720.000 TL araştırma desteği, Faslı araştırmacılar içinse CNRST tarafından seyahat desteği sağlanacaktır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizden duyurulacak olup, Türkiyeli ortaklar için başvurular yukarıda belirtilen tarihlerde http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden yapılacaktır.

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin