Rektörümüz Prof. Dr. Haluk Özen’in 15 Temmuz Mesajı

Home - Duyuru - Rektörümüz Prof. Dr. Haluk Özen’in 15 Temmuz Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Haluk Özen’in 15 Temmuz Mesajı

  • Tarih: 15 Tem 2019

15 Temmuz 2016 günü, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere siyaset kurumumuzun, halkımızın, güvenlik güçlerimizin vatansever bileşenleri ile birlikte müdahale ve direnişiyle, sadece hain bir darbe girişiminin başarıya ulaşması önlenmedi. Atatürk’ün liderliğinde yüzbinlerce şehit kanı ile kazanılan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne kast edenlere Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalacağı, 251 şehit verilerek de olsa net bir biçimde gösterildi.

15 Temmuz, ülkemizin demokratik sistemini değiştirmeye yönelen her türlü uluslararası güç odaklarına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının her zamanki ferasetiyle Türkiye’mizi kendisinden başka hiç bir gücün yönetemeyeceğini bir kez daha en açık şekilde ortaya koyduğu için de yaşamsal önem taşır.

Ancak bu acı ihaneti başarıyla def etmişken böyle trajik olayların tekrar yaşanmasını önlemek için özeleştiri de yapmamız gereklidir. Ülkemizin bağımsızlığını ilelebet koruyabilmesi için devletimizin her basamağındaki çalışanlarının liyakatli olmaları şarttır. Bunun yanı sıra ülkemizin birlik ve aydınlık geleceği için bilimin ışığında adanmışlık düzeyinde çalışmak; hem ülkesine hem de milletine inanç ve sevgiyle bağlı olmak kaçınılmaz bir gerekliliktir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle hain girişimde hayatını kaybeden şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. A. Haluk Özen
Rektör

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin