FLAG-ERA Projesi 2019 Yılı Çağrısı Açıldı!

Home - Duyuru - FLAG-ERA Projesi 2019 Yılı Çağrısı Açıldı!

FLAG-ERA Projesi 2019 Yılı Çağrısı Açıldı!

  • Tarih: 02 Oca 2019

FLAG-ERA (The Flagship ERA-NET) projesi Ufuk2020 Yeni ve Gelişmekte Olan Teknolojiler (FET) alanında yürütülmekte olan ve Türkiye’yi temsilen TÜBİTAK’ın tam üye olduğu bir ERA-NET Projesidir.

Projenin temel amacı, uluslararası işbirlikleri yoluyla FET Amiral Gemisi proje alanlarında (başta Grafen ve İnsan Beyni olmak üzere) araştırma projelerinin desteklenmesidir. Bu amaçla FLAG-ERA Proje Konsorsiyumu tarafından düzenli olarak ortak uluslararası çağrılara çıkılmaktadır.

2019 Yılı Çağrı Konuları
Proje kapsamında 19 Kasım 2018 tarihinde açılan 2019 Yılı Çağrısı’nda mevcut iki Amiral Gemisi projesi ile koordinasyon içinde yürütülmesi gereken iki konuda araştırma projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır:

1.Grafen
2.İnsan Beyni

Konu başlıklarının alt başlıklarına ve Amiral Gemisi projelerinde hangi iş paketleri ile ilintili olduklarına ulaşmak ve ayrıntılı bilgi için: https://ufuk2020.org.tr/tr/haberler/flag-era-projesi-2019-yili-cagrisi-acildi

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin