LIFE Programı

Home - Çalışma Örnekleri - LIFE Programı

LIFE (Libraries For Everyone – Herkes İçin Kütüphane) Programı

HT-TTM tarafından yürütülen, Bill and Melinda Gates Vakfı tarafından fonlanan bu program Temmuz 2018’de sonlanacaktır. 7.64 milyon ABD Doları bütçeye sahip olan bu programla, ülkemizdeki yerel yönetimlere bağlı halk kütüphanelerinin modern bilgi teknolojilerinin kullanıldığı, vatandaşlara gereksinim duydukları hizmet ve eğitimlerin verildiği, hizmet verdiği toplum için birer yaşam ve cazibe merkezi haline gelmesi hedeflenmektedir.

“Yerel Dönüşüm, Küresel Erişim” sloganıyla Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştiren proje ekibi, sayısal bölünmenin önüne geçilmesi, e-devlet hizmetlerinin toplumun dezavantajlı gruplarınca daha etkin kullanabilmesi, vatandaşların yaşam boyu öğrenme faaliyetlerine ve kütüphane çalışanlarının meslek içi eğitimlerine destek vermek amacıyla içerikler geliştirmekte yerinde ve uzaktan eğitim yöntemleriyle eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin