HELICOBACTER PYLORİ HIZLI ÜREAZ TESTİ

Home - Çalışma Örnekleri - HELICOBACTER PYLORİ HIZLI ÜREAZ TESTİ
HELICOBACTER PYLORİ HIZLI ÜREAZ TESTİ

Kuruluş

BOME SANAYİ ÜRÜNLERİ DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.

Projenin Adı : HELICOBACTER PYLORİ HIZLI ÜREAZ TESTİ

Projenin Amacı : Midede ülser, gastrit ve kansere sebep olan Helicobacter pylori’nin mide biyopsi örneklerinde hızlı tanısını sağlayan, yoğun olarak ithal ürün tabanlı yapılan testin Türkiye’de üretilmesini sağlamak.

Projenin Yenilikçi Yönü: Helicobakter pylori gastrit ve ülserden, mide kanserine uzanabilen birçok mide hastalıklarına neden olabilen bir bakteridir. Hızlı Ureaz Testi mide mukozasından alınan biyopsi örneklerinde üreaz aktivitesine dayanarak Helicobakter pylori’ nin varlığını tespite yarayan bir test kitidir. Bu testin güvenilir ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi, birçok olası ciddi sağlık problemini önleyici doğru tedavi sürecinin başlatılması açısından oldukça önemlidir. Türkiye’de görülme sıklığı yüksek olan bu enfeksiyonun erken ve güvenilir şekilde tespiti, bu enfeksiyonun doğuracağı ciddi sağlık problemlerinin önüne geçecek tedavinin hızlı bir şekilde başlatılmasına destek olacak niteliktedir.

Proje başarı ile tamamlanmış olup CE belgesini de alarak Trimaris helikoBAK Rapid Urease Test ismi ile piyasada yer almaktadır.

Proje Finansmanı: Ankara Kalkınma Ajansı Yenilikçi Uygulamalar Mali Destek Programı

...

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin