ARDEB – HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ AR-GE STRATEJİ BELGESİ PROJESİ

Home - Çalışma Örnekleri - ARDEB – HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ AR-GE STRATEJİ BELGESİ PROJESİ
ARDEB - HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ AR-GE STRATEJİ BELGESİ PROJESİ

TÜBİTAK ARDEB 1000 Üniversitelerin Araştırma ve Geliştirme Potansiyelinin Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında Proje Ofisi’nin koordinasyonunda ve desteğiyle üniversitemizde  Rejeneratif ve Restoratif Tıp, Moleküler Tıp ve  Biyomalzemeler alanlarında sunulan 3 proje kabul edilmiştir. Bu kapsamda, HT-TTM Proje Ofisi tarafından, Rektörlük tarafından seçilen 5 ayrı bölümde ARDEB 1000 programın tanıtımı yapılmış ve proje yazımına destek verilmiştir. 

Bu projenin amacı, Hacettepe Üniversitesi’nin akademik öncelikleri ve altyapı olanaklarını dikkate alarak, Rejeneratif ve Restoratif Tıp, Moleküler Tıp ve  Biyomalzemeler bu alanlarında yapılacak araştırma ve geliştirme faaliyetlerini kapsayacak olan beş yıllık “Ar-Ge Strateji Belgesi” hazırlanması ve bu belge kapsamında belirtilen çalışmaların uygulamaya geçirilmesini sağlamaktır. Böylelikle, bu bölümlere TÜBİTAK’ın “1003 - Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” ve “1004 – Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı” programları kapsamında büyük ölçekli proje başvurusu yapma imkânı sağlanacaktır.

...

Veri Politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca Aydınlatma Metinleri web sitemizde yayınlanmıştır. Ayrıntıları İnceleyin